هوبره نماد ورزش استان یزد شد

 
در حاشیه ی بازی های سوپر لیگ والیبال با حضور مدیرکل آموزش و مشارکتهای مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و معاون وزیر ورزش و جوانان از هوبره بعنوان نماد ورزش و محیط زیست استان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد،در راستای همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست و ورزش و جوانان استان از هوبره بعنوان نماد ورزشی استان یزد رونمایی شد.
 در آیین رونمایی از پرنده هوبره که  در راستای همکاریهای بین دو نهاد و حمایت ورزشکاران از اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست انجام شد،مسئولین کشوری و استانی و مسئولین شهرستان اردکان حضور داشتند.
 هوبره از پرندگان زیبا و با شکوه  کویری است که به بهترین  وجه با محیط بیابان سازگار شده است . این پرنده با شکوه در دشتها ، تپه ها ،ماهورها ، ریگزارها و بیابان و نواحی کویری که دارای تراکم گیاهی و درختی انبوهی نیستند، زندگی می کند.
جمعیت اینگونه زیبا در بیابان های باز ایران به دلیل عوامل متعددی از قبیل تخریب زیست گاه ها و شکار بی رویه و به خصوص قاچاق آن به کشورهای عربی بسیار کم شده است و در حال حاضر هوبره به خاطر کم  شدن جمعیت آن در لیست پرندگان حمایت شده ایران قرار دارد .
بیشترین  زیستگاه های مطلوب هوبره کشور در استان یزد قرار دارد .

  

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی


آخرین اخبار