سند آمایش سرزمینی مازندران به تصویب رسید

سند آمایش سرزمینی مازندران بر پایه چهار محور پایداری محیطی زیستی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی پس از بررسی های مداوم  و استفاده از نظرات کارشناسان و مدیران به تصویب رسید

 

 

سند آمایش سرزمینی مازندران بر پایه چهار محور پایداری محیطی زیستی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی پس از هشت سال تلاش و بررسی ها و استفاده از نظرات کارشناسان و مدیران امروز ( شنبه94/9/14 ) در ششمین جلسه شورای برنامه ریزی استان به تصویب رسید

 

به گزارش ایرنا، سند آمایش سرزمینی مازندران در قالب 22 هدف کلان ، 48 راهبرد و 412 اقدام و سیاست اجرایی تهیه و تدوین شده است.

دکتر ربیع فلاح استاندار مازندران در این جلسه گفت: با توجه به برنامه ششم توسعه کشور ، تهیه و تدوین و تصویب سند آمایش سرزمینی استان گام مهم در توسعه پایدار استان است.
وی با بیان اینکه تهیه و تدوین سند آمایش سرزمینی مازندران از سال 1385 آغاز شده است، افزود: این سند بر اساس وضعیت فعلی و ظرفیت های استان تهیه شده است.


وی تصریح کرد: از این پس تمام تصمیمات باید بر اساس سند آمایش سرزمینی مازندران صورت بگیرد.
استاندار مازندران تاکید کرد: پس از تصویب سند آمایش سرزمینی ، طرح های خلق الساعه برای توسعه مازندران پذیرفتنی نیست ،چرا که نباید به سند آمایش سرزمینی استان خدشه ای وارد کند.


وی گفت: تمام مدیران و کارشناسان استان باید این سند را سر لوحه برنامه ها و طرح های خود قراربدهند.
فلاح بیان داشت: این سند آمایش سرزمینی مازندران بر اساس افق و چشم انداز 1404و 1414 تهیه شده است.
به گزارش ایرنا سند آمایش سرزمینی مازندران از 23 اعضای اصلی شورای برنامه ریزی استان که 22 نفر حاضر بودند با 22 رای به تصویب رسید.

 


امید علی پارسا رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران در این جلسه گفت: سند آمایش سرزمینی مازندران برای تصویب نهایی به شورای برنامه ریزی کشور ارسال می شود.
وی افزود: محور این سند بر اساس برنامه ریزی برای پایداری محیطی زیستی ، اجتماعی ،اقتصادی و فرهنگی استان مازندران است.

 


وی تصریح کرد: مدیریت پایش و نظارت بر اقدامات عملیاتی در این سند دیده شده است.
وی به مشکلات ساخت و ساز های بی رویه و خارج از طرح های جامع و تفصیلی در جلگه ، دشت و کوهپایه های استان مازندران اشاره کرد و گفت: بررسی ها نشان می دهد که در بسیاری از فعالیت های اقتصادی که در شهرهای ساحلی استان مازندران انجام می شود ، شماره حساب ها و نقل و انتقال پول در خارج استان به ویژه در پایتخت انجام می شود.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران اظهار داشت: زیر پهنه مازندران به شرق ، مرکزی و غربی تقسیم بندی شده است.


به گفته پارسا ، 30 درصد از تهیه و تدوین سند آمایش سرزمینی مازندران با مشارکت استادان دانشگاه های ملی استفاده شده است.
وی با بیان اینکه سند آمایش سرزمینی مازندران با مشارکت چهار استاندار تهیه شده است، خاطر نشان کرد: در تهیه این سند از تمامی استادان و کارشناسان دانشگاههای مازندران استفاده شده است و تمام آنان در این سند همکاری لازم را داشتند

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی


آخرین اخبار