رییس سازمان حفاظت محیط زیست خبرداد: رشد 5 برابری سمن‌ها در برخی استان‌های کشور

1423288215481_ebtekarr.jpgبا سیاست‌گذاری در جریان‌های اجتماعی می‌توانیم بهبود وضعیت محیط زیست را در کشور سبب شویم.وی با بیان اینکه زنان در خانواده‌های خود با آگاهی نسبت به مسائل محیط زیست می‌توانند با مدیریت آب، منابع و پسماند رسالت خود را انجام دهند گفت: نقشی که زنان شهری و روستایی در حفاظت از آب و خاک خواهند داشت، می‌تواند در بهبود وضعیت محیط زیست اثرگذار باشد.

 

 

 

به گزارش خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، معصومه ابتکار در مراسم امضای تفاهم‌نامه با معاونت زنان ریاست جمهوری با تاکید بر نقش کلیدی زنان در آموزش و ایجاد جریان‌های اجتماعی گفت: نقش‌آفرینی زنان می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در موضوعات محیط زیست و بحران‌هایی که در این حوزه با آنها مواجه هستیم، داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه زنان در خانواده‌های خود با آگاهی نسبت به مسائل محیط زیست می‌توانند با مدیریت آب، منابع و پسماند رسالت خود را انجام دهند گفت: نقشی که زنان شهری و روستایی در حفاظت از آب و خاک خواهند داشت، می‌تواند در بهبود وضعیت محیط زیست اثرگذار باشد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست و معاون رییس جمهور ادامه داد: اگر زن روستایی بداند که استفاده از کود و سم برای خود و خانواده و در وهله بعدی برای جامعه مضر است، قطعا دقت بیشتری در مصرف این مواد خواهد داشت که این به رفتار صحیح در جامعه کشاورزی منتهی خواهد شد.

بتکار با بیان اینکه همچنین زنان شهری با آگاهی نسبت به موضوع پسماند و آب نیز می‌توانند مشکلات ویژه‌ای را در شیوه زندگی اصلاح کنند، گفت: با مشارکت بانوان می‌توان اثربخشی بیشتری را برای رفع مسائل محیط زیست انتظار داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های مشترکی در بخش آموزش، پژوهش و اجرایی را برای مشارکت زنان تهیه کردیم که گام‌های خوبی نیز برای آن برداشته شده است. به طور مثال برنامه آموزشی خوبی در حوزه دریاچه ارومیه با هدف‌گذاری زنان روستایی آن منطقه انجام شده است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست و معاون رییس جمهور بر تاثیرگذاری زنان در سازمان‌های مردم نهاد تاکید کرد و گفت: در دوره جدید مدیریت سازمان محیط زیست در برخی از استان‌ها، تعداد سمن‌های زیست‌محیطی بیش از پنج برابر رشد داشته است که عمدتا حضور زنان در این سمن‌ها پررنگ‌تر است و این تحولات نشان‌دهنده آن است که جریان‌های اجتماعی در حوزه محیط زیست به راه افتاده است که با سیاست‌گذاری باید برای بهبود مساله محیط زیست گام برداریم.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی


آخرین اخبار