نگاهی به تفکیک زباله در اتریش

envi.irاتریش بالا‌ترین نرخ بازیافت در جهان را دارد.در اکثر خانه‌های اتریش، زباله به دقت جداسازی می‌شود. از آنجا که تفاوت‌هایی منطقه‌ای در جداسازی زباله وجود دارد، باید شخصاً از شورای شهر یا شهرداری محله خود کسب اطلاع کرد.


همچنین عدم رعایت قوانین جداسازی زباله ممکن است شکایت‌های قانونی و جریمه‌هایی نقدی را به دنبال داشته باشد.

زباله در اتریش به بخش های زیر تقسیم بندی و تفکیک می شود.

کاغذ باطله:در این مخزن‌های زباله، کاغذ، مقوا، روزنامه، کاتالوگ، کتاب و روزنامه ریخته می‌شود.

بطری‌های شیشه‌ای:بطری‌های شیشه‌ای را باید بنا به رنگ آن‌ها جداسازی کرد. بطری‌ها به رنگ‌های سفید، سبز و قهوه‌ای موجود هستند. درهای بطری‌ها را باید پیشاپیش برداشت و داخل مخزن زباله‌های زیان بار ریخت.

زباله‌های مربوط به بسته‌بندی‌های مصنوعی:در این مخزن‌ها، زباله‌های مربوط به بسته بندی‌های تشکیل شده از مواد مصنوعی (شیشه‌های پلاستیکی، نایلون، مواد مصنوعی ...)، بسته‌های نگه‌دارنده (تتراپاک، بسته‌های قهوه، کارتن‌های شیر...) و همچنین درهای شیشه‌ها و بطری‌ها را می‌اندازند

بسته‌بندی‌های فلزی:بسته بندی های فلزی (برای نمونه آلومنیوم، قوطی های نوشابه) و قطعات کوچک تر مصرف شده فلزی (سیم، ظروف فلزی، میخ و پیچ) به این نوع زباله تعلق دارد.

قطعات بزرگ تر فلزی (بخاری، اجاق گاز، وان حمام) باید به تأسیسات بازیافت، مراکز جمع آوری زباله های خانگی بزرگ یا میدان های نخاله تحویل داده شوند.

جمع آوری تفکیک شده مواد زیان بار:مواد زیان بار باید به شکل جدا، تحویل داده شوند، زیرا در صورت تخلیه نادرست، به محیط زیست زیان وارد می آورند.

در این دسته می توان انواع باطری ها، لامپ های کم مصرف، داروها، رنگ های جلا و کودهای شیمیایی را گنجاند. این مواد را می توان یا به مغازه هایی که در آنها خریداری می شوند یا به مرکز جمع آوری مواد زیان بار شورای شهر تحویل داد.

زباله طبیعی در مخزن های زباله طبیعی:در مخزن های زباله طبیعی (که بنا به ایالت مربوطه می تواند قهوه ای یا سبز رنگ باشد)، بقایای میوه و سبزیجات، پوست های میوه، بقایای قهوه و کیسه های چای، زباله های باغچه و دستمال های کاغذی آشپزخانه را می ریزند.

سایر زباله‌ها به مخزن زباله‌های متفاوت ریخته می‌شود:در ایالت‌های گوناگون، ممکن است رنگ این مخزن‌ها سیاه یا سبز باشد. در اینجا همه زباله‌های متفاوت دیگر را جمع آوری می‌کنند، برای نمونه بقایای کش و لاستیک، خاکس‌تر و ته سیگار، وسایل چرمی، زباله‌های بهداشتی، پوشک و...

 

منبع :  deutsch.inf

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی


آخرین اخبار