مرال های گرسنه برای تهیه غذا به حریم کلاردشت آمدند

در پی گزارش های مردمی مبنی بر مشاهده دست کم 10 راس مرال در آذر ماه جاری در مناطق روستایی پایین دست شهر کلاردشت، محیط بانان برای حفظ جان این گونه حیات وحش در منطقه حاضر شده و...

 

 

 

ابوالقاسم محمدپور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، کاهش نزولات جوی و خشکسالی در نیمه نخست امسال را عامل کوچ این گونه های جانوری دانست و خاطر نشان کرد: این امر سبب شده تا برخی حیوانات برای تهیه غذا به مناطق پایین دست بیایند.

وی افزود: در پی گزارش های مردمی مبنی بر مشاهده دستکم 10 راس مرال در آذر ماه جاری در مناطق روستایی پایین دست شهر کلاردشت، محیط بانان برای حفظ جان این گونه حیات وحش در منطقه حاضر شده و پس از توزیع مقداری علوفه، آنها به مناطق بالادست هدایت کردند.

 

براساس اظهار نظر کارشناسنان اداره هواشناسی غرب مازندران از اواسط ماه خرداد تا اوایل شهریور امسال دمای هوا به علت نباریدن باران حدود 27 تا 30 درجه سانتی گراد بوده که در 40 سال اخیر سابقه نداشته است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست کلاردشت و چالوس از روستاییان این شهرستان ها خواست تا درصورت مشاهده گونه های حیات وحش در مناطق مسکونی فوری مراتب را به ماموران این نهاد اطلاع دهند.

قرقاول، مرال، کل بز، خرس قهوه ای، پلنگ و شوکا از گونه های حیات وحشی هستند که در محدوده حدود 55 هزار هکتاری مناطق حفاظت شده البرز مرکزی که زیر پوشش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان های کلاردشت و چالوس قرار دارد ، زیست می کنند.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی


آخرین اخبار