مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست مازندران: ۱۲و نیم هکتار از اراضی میانکاله را از زمین‌خواران پس گرفتیم/گزارشي از وضعيت محيط زيست مازندران

مازندران یکی از پرچالش ترین مناطق ایران از نظر محیط زیستی است.مهم ترین آنها هزینه 50میلیاردی برای دستگاه های زباله سوز است تا زباله ها بیشتر از این مهمان ناخوانده جنگل ها نشوند. 12.5هکتار اراضی تصرف شده  ميانكاله ازاد سازي شد.

 

طرح جنگلانه به کمک جنگل های کشور می آید:کاشت نهال توسط سازمانهای مردم نهاد

بر این اساس برای نخستین بار سال گذشته طرحی با عنوان ' جنگلانه ' با همکاری 14 استان با هدف احیای رویشگاه های جنگلی در سراسر کشور شگل گرفت که حرکتی کاملا غیر دولتی است زیرا تمام کارها با تلاش سازمان های مردم نهاد انجام می شود و امسال نیز دومین دوره آن برگزار می شود.

سند آمایش سرزمینی مازندران به تصویب رسید

سند آمایش سرزمینی مازندران بر پایه چهار محور پایداری محیطی زیستی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی پس از بررسی های مداوم  و استفاده از نظرات کارشناسان و مدیران به تصویب رسید

 

آغاز ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهری در سواحل شمالی

ساخت تصفیه خانه های فاضلاب شهری و صنعتی در استان های ساحلی کشور در راستای تعهدات ایران در کنوانسیون تهران به منظور حفاظت از محیط زیست دریای خزر هر چه سریعتر باید عملی شود. پروژه های ساخت تصفیه خانه در شهرستان های رامسر، ساری، قائمشهر، آمل و تنکابن به تصویب رسیده و اجرایی می شود.

عامل شکار یک مرال و یک کل وحشی در پارک ملی گلستان دستگیر شد

عصر روز یکشنبه (۹۴/۸/۲۴) نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی گلستان حین گشت و کنترل در منطقه گلزار متوجه صدای شلیک گلوله شدند. محیط بانان پس از درخواست نیروی کمکی به جست و جوی منطقه پرداخته و...

۶۸ قوی فریادکش به عنوان اولین گروه از قوهای مهاجر وارد شهرستان سرخرود شدند

قوهای مهاجر هر ساله پس از ورود به سرخرود در شالیزارهای وزرامحله این شهرستان فرود می آیند اما این گروه ۶۸ عددی به دلیل آنکه هنوز محصول برنج در شالیزارها برداشت نشده است، درون دامگاه سرخرود شرقی فرود آمده اند.

 

فینالیست های مسابقه عکس های کمیک حیوانات (+عکس)

عکاسان طبیعت در سرتاسر جهان عکس های با مضامین کمیک خود از حیات وحش را به این مسابقات ارایه کرده اند. قرار است در ماه نوامبر برندگان نهایی این مسابقه اعلام شوند. 

 

پیشقراولان پرندگان مهاجر در تالاب های گیلان فرود آمدند

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان اعلام کرد: با فرا رسیدن فصل سرما ، اولین گروه پرندگان مهاجر پیشقراول به بخشی از تالاب بین المللی انزلی فرود آمدند.

نخستین کارخانه کمپوست زباله شرق مازندران با حضور ابتکار به بهره برداری رسید

نخستین کارخانه کمپوست زباله شرق مازندران همزمان با بیست و سومین سفر رئیس جمهور و کاروان دولت به استان مازندران با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست در منطقه بسو در شهرستان بهشهر به بهره برداری رسید.

 

آخرين وضعيت جنگل ابر/ثبت جنگل ابر به عنوان منطقه حفاظت شده/توقف احداث جاده

جنگل ابر شاهرود با وسعتی حدود 35 هزار هکتار وسعت،قسمتی از قدیمی ترین و زیباترین جنگل های هیرکانی است که با گونه های گیاهی و جانوری نادر، یکی از زیباترین نقاط کشور است، بیشتر وقت ها این جنگل پوشیده از ابر است بنابراین به جنگل ابر مشهور شده است.

 


آخرین اخبار